Druháci a čtvrťáci přivítali ve středu 6.října ve svých třídách dvě lektorky České spořitelny, které přijely s projektem Abeceda peněz, jejímž úkolem je dětem vysvětlit, jak to chodí s penězi. Když se s nimi děti naučí zacházet, v dospělosti je to ochrání před zbytečnými chybami. Získají sebejistotu a bude se jim dobře dařit.
Na dnešní pilotní program „Zvládneme to ve škole“ budou žáci se svými třídními učiteli navazovat v průběhu nadcházející výuky. Děti si vyzkoušely jednoduchý rozpočet, naučily se pojmy jako výdaje, příjmy, zisk nebo ztráta, dostaly své pracovní sešitky a za odměnu i pěknou nálepku a pochvalu za jejich práci!

Žáci čtvrtých tříd absolvovali před tímto výukovým modulem finanční kvíz, při kterém si prověřovali svou finanční i digitální gramotnost na PC v počítačové učebně.