Děti z II.B vyrazily v pátek 5.5.2023 do knihovny v Mařaticích na besedu nad hromadou knih. Tentokrát si však nečetly, ale dozvěděly se řadu informací o obrázcích uvnitř knih. Paní knihovnice je seznámila se vznikem ilustrací a nejznámějšími českými ilustrátory. Děti už vědí, že autorem Mikeše či chytré kmotry lišky a mnoha dalších obrázků byl spisovatel a malíř Josef Lada. A známá je jim i ilustrátorka Honzíkovy cesty, Dětí z Bullerbynu, kocoura Modroočka Helena Zmatlíková. Potěšily se také nad obrázky krtečka Zdeňka Milera. A znají i další naše výtvarníky, jejich díla provázejí dětství již několika generací. Na závěr si děti odnesly domů nově vypůjčené knihy, které jim jistě zpříjemní volné dny.