S našimi pohádkami jsme vstoupili do posledního měsíce školního roku a ještě než se všichni rozjedeme a rozběhneme vstříc prázdninovým dobrodružstvím, tak si formou her, soutěží a kvízů připomeneme všechny naše pohádky.
První červnový den patřil především dětem a jejich svátku Pro všechny byla připravena zmrzlina, která přišla v horku vhod, a na školním hřišti balónková party s diskotékou. V tomto týdnu se nám sluníčko schovalo za mraky, ze kterých snad každý den pršelo, a tak jsme čas trávili i v prostorách školní družiny. Na začátku týdne si děti vzala „do parády“ naše kouzelná hůlka, která je spravedlivě rozdělila do týmů. Poté si každý tým našel to svoje místečko a začaly vymýšlet svůj název a týmový pokřik, který je vystihoval. Děti popustily uzdu své fantazii a vznikaly velmi zajímavé a vtipné pokřiky. Následující den se všechny týmy pustily do soutěže s názvem „Hádanky z klobouku kouzelníka Pokustóna“, při které si zábavnou formou potrénovaly svůj mozek, prověřily svou bystrost, stejně tak i týmového ducha a spolupráci. A aby to nebylo jen o pohádkách, děti tvořily a zahrály si i společenské hry.