Poslední prosincové školní podnělí si užili žáci 5.B a jejich rodiče třídní vánoční párty. Děti si pro své rodiče připravily různé zajímavé aktivity. Nejdříve jsme si společně připomněli tradiční vánoční zvyky, jako pouštění lodiček, symboly Vánoc nebo házení střevícem. Dále jsme si své vědomosti o Vánocích ověřili ve vánočním kvízu, v rodinných týmech jsme hádali koledy – ale pozor, tentokrát hrály pozpátku. Děti vyzkoušely rodičovský postřeh nejen v osmisměrce a na závěr proběhla tombola, ve které udělaly předvánoční dárky radost vylosovaným šťastlivcům. V průběhu odpoledne jsme ochutnávali cukroví, společně zpívali koledy a poslechli si i hru na housle. Každý dostal záložku do knihy a vlastnoručně vyšívané vánoční přání. Akce se dětem velmi povedla a teď už se mohou těšit na domácí vánoční nadílku.