Ve středu 1.11. se třída 4.A ocitla uprostřed středověké vlády Přemyslovců. Naše putování jsme začali pod vedením paní Gazdošové v domě sedláků, kteří měli 6 dětí. Představili jsme si, kde spíme, jak se stravujeme a co členové této rodiny celý den dělají. Poté jsme se přesunuli do tvrze. Jako nejstarší děti jsme se dostaly do hradu, kde jsme se učily jak se stát správným pážetem nebo dvorní dámou. Nejmladší děti se ocitly v klášteře. Zde se jim dostalo vzdělání v podobě čtení a psaní. Na závěr jsme zamířili na královský hrad, ve kterém jsme ochutnali středověkou kuchyni, např. chleba podle receptu z 12. století. Nejvíce jsme si užili středověkou módu, kterou jsme si mohli osobně vyzkoušet a stát se tak šlechtičnou, poslem nebo třeba také rytířem ve zbroji.