Trasa našeho výletu nebyla daleká, ale určitě zajímavá. K tomu jsme nepotřebovali žádný dopravní prostředek, ale svěží nohy. Nejdříve jsme navštívili sportovní Smajlíkov. Ve škole nám smajlíci pomáhají při hodnocení, ale zde si každý mohl plně rozvinout své pohybové dovednosti. K oblíbeným aktivitám patřily trampolíny, skluzavky, prolézačky a různá místa k relaxaci. Potom jsme zamířili do centra Uherského Hradiště a poznali všechna náměstí s historickými budovami. V Informačním centru nám pustili historickou projekci od 17. století. Viděli jsme kamenná opevnění kolem Hradiště, vodní kanály, původní stavby, které se do dnešní doby dochovaly a jsou opravené, ale některé již zanikly, např. kostel sv. Jiří na Masarykově náměstí. Ukázka nám připomněla život a práci lidí ve středověkém městě. Po zhlédnutí si každý prohlédl stálé expozice obrázků, oblečení, zbraní a různých písemností. Určitě vše zajímavé, ale čas zavelel, abychom po občerstvení se vydali za zpáteční cestu k naší škole. Jsme rádi, že jsme poznávali minulost i současnost tohoto krásného města, ve kterém se vzděláváme.