V úterý 2. května se žáci 4. ročníku vydali na Vysočinu, kde je čekalo nejčistší životní prostředí, lesy, louky, potoky a rybníky, ale také zkušení lektoři, kteří jim pomohli nahlédnout do tajů přírody. Během projektu žáci prošli 4 základní živly – Vodu, Zemi, Vzduch a Oheň. V blízkém rybníčku prozkoumali, co ve vodě žije a roste. Zjistili, jaké vlastnosti má voda, a čekaly je také vodní hrátky. Největší událostí se však stala noční hra, která byla vyvrcholením celého dne. Druhý den zaměřili své zkoumání na živel Zemi. Na zahradě si ušpinili ruce při okopávání, sázení či pletí, pod spadaným listím a jehličím zjišťovali, kdo zde má svůj domov, hráli lesní hry a nakonec si ze země vyrobili malířské barvy. Oheň je dobrý sluha a zlý pán. Děti se v průběhu třetího dne naučily zacházet s ohněm tak, aby se vždy naplnila jen první část přísloví. Naučily se rozdělávat oheň, správně připravit ohniště, vyrazily na dřevo a šišky do lesa. Získané zkušenosti pak zúročily při přípravě večerního táboráku, u kterého předvedly nachystaná vystoupení ve skupinkách. Poslední den byl věnovaný Vzduchu. Velkým zážitkem byla střelba z luku, výroba papírových draků a létajících vrtulek.