V pondělí navštívila naši třídu 3.A canisterapeutka paní Bilíková se svými čtyřnohými kamarády. Odpověděla na naše zvídavé otázky a ukázala nám, jak pracuje se svými pejsky. Jak to probíhalo si můžete přečíst v našich příspěvcích.

Na potítku ve 3.A.
V pondělí 30. LEDNA přišla do 3.A canisterapeutka Markéta Bílková. A nepřišla sama. Přišli s ní čtyři pejsci.
Jako první přišli otázky. Prozradila o sobě hodně věcí. Třeba, že pejsky cvičí 15 let nebo že má 16 psů. Naše
otázky jí vůbec nezaskočily, naopak jí hodně zajímaly a na každou odpověděla. Jako další si paní canisterapeutka pro nás připravila nějaké aktivity s pejsky. Třeba jsme běhali v tunelu s pejskem, nebo jsme skládali dřevěného psa. Pak nám paní canisterapeutka dovolila si pejsky pohladit. Jednomu pejskovi dala hlavolam s kokinky a celý ho vyřešil. Děkujeme za návštěvu.
AUTOR: Simona Podlešáková

Na potítku ve 3.A.
Tentokrát na našem indiánském křesle usedla canisterapeutka s pejsky Růžou, Fidorkou, Grace a Elizabet. Canisterapii se věnuje už 15 let. Pejskům se věnuje od dětství. Její první pejsek byl jezevčík a dostala ho ve 12 letech. Každý pejsek musí projít zkouškami poslušnosti a jezevčíci musí projít i mysliveckými zkouškami. Svým pejskům dává jména podle abecedy. Jezevčíkům podle jídla a pití, koliím podle názvu kapel a papilonkám podle jména kytek. Nejdříve jsme si pejsky jen hladili, ale pak přišly aktivity. První aktivita byla hlavolam, to je schovka pro granule, a pejsci je musí hledat. Pak přišel tunel, kde se pejsek asi cítil jako doma, protože byl rychlejší než já a já ho málem pustil. Nakonec jsme se šli všichni fotit a Fidorka pořád štěkala. Setkání s paní canisterapeutkou mě moc bavilo a velmi jsem si ho užil. Doufám, že se třeba ještě někdy uvidíme.

Na potítku ve 3.A.
V pondělí nás navštívila canisterapeutka Markéta Bílková. Navštěvuje domovy důchodců se svými pejsky. Říkala, že ve 12 letech dostala prvního psa a teď už má 16 psů. Jména jim dává podle abecedy. Jezevčíkům podle jídla a pití a koliím podle názvu skupin. S pejsky jsme chodili tunelem. Také jsme skládali dřevěného pejska, kde byly vidět jeho kosti a orgány. Moc se mi to líbilo.
Napsal: Roman Ančinec

Na potítku ve 3.A.
V pondělí 30. ledna k nám přišla canisterapeutka se svými 4 pejsky. Jmenovala se Markéta Bílková. Pejsci se jmenovali Růženka, Fidorka, Elizabet a Grace. Růženka byla rasa papilon. Fidorka byla rasa jezevčík, Elizabet byla také jezevčík a Grace byla kolie. Dávala jim jména podle abecedy. Má doma 16 pejsků. Z toho má 11 jezevčíků, 3 kolie a nějaké další rasy. Její nejstarší pejsek byla Fidorka . Chodí se svými pejsky do nemocnic a do domovů seniorů. Tuhle práci dělá už 15 let. Tahle práce ji moc baví.
AUTOR: Ivča Bartošíková a Lucka Křivákova.

Na potítku ve 3.A.
V pondělí 30.ledna k nám přišla na potítko canisterapeutka paní Bílková. Šli s ní taky čtyři pejsci. Dva jezevčíci, jeden papilon a jedna kolie. Kolie byla největší a také jsme jí podlézali. Jmenovala se Grace. Papilon byla strašně roztomilá fenka a jmenovala se Růženka. Tu jsme si mohli vzít do ruky. Měla hebký kožíšek. S jezevčíkem Fidorkou jsme prolézali tunelem. Poslední jezevčice se jmenovala Elizabeth. Pak jsme skládali tělo psa. Tuhle práci p. Bílková dělá 15 let. Prvního pejska dostala ve 12 letech. Byl to jezevčík. Proto je to její nejoblíbenější rasa psů.  Doma má 16 psů a z toho 11 jezevčíků. Má samé fenky, psi nemá žádné. S terapií můžou pomáhat nejen pejsci, ale také např. koně, kozy nebo kočky. Ale pejsci jsou nejčastější. Také jsme si vyzkoušeli nasadit pejskovi obojek a postroj. Každý pes který se věnuje canisterapii musí jít po 3 letech na zkoušky. Také jsme dávali pejskům odměny. Od paní Bílkové jsme se dozvěděli, že canis znamená latinsky pes a terapie znamená léčba. Takže je to vlastně psí léčba. S pejsky jsme si hezky pohráli. Moc se nám to líbilo.
Napsala Aneta Kaněčková