V posledním dubnovém týdnu jsme se rozloučili s malou čarodějnicí i s jejím kamarádem havranem Abraxasem.
V průběhu celého měsíce jsme si užili spoustu zajímavých kreativních i pohybových aktivit v tomto čarodějnickém duchu. Kreslili jsme obrázky čarodějnic, vyráběli jsme čarodějnice i havrana Abraxase z papíru. Luštili jsme čarodějnické kvízy a vybarvovali jsme omalovánky. Nejvíce děti zaujala výroba šumivého lektvaru, při které si mohly děti vyzkoušet jednoduchou chemickou reakci octa s jedlou sodou a saponátem. Smícháním těchto ingrediencí vzniká rostoucí šumivá pěna, což se dětem velice líbilo. Vyvrcholením celého měsíce byl Slet čarodějnic, při kterém na děti čekaly zajímavé disciplíny: obruče čarodějnice Bimbuly, let na koštěti, přeskok plápolajícího ohně, sedmimílové chúdy či útok na pavouky…Když děti všechny disciplíny splnily, byly odměněny čarodějnickou medailí.
Celý čarodějnický měsíc jsme si parádně užili a už teď se těšíme co pro nás chystá Šípková Růženka v měsíci květnu.