Na jaře si žáci 5.B zaseli do vyvýšených záhonů na školní zahradě dýni a pozorovali, jak jim rostlinky krásně rostou. Teď nastal čas sklizně a úroda byla bohatá. Využití této plodiny je různorodé a paťáci se rozhodli pro pomazánku a dýňové palačinky. Přípravy se účastnila v rámci pracovních činností celá třída a práci s nožem všichni zvládli bez úrazu. Ve středu 5.října nastal den, kdy se týmy kuchtíků navzájem poměřily ve výrobě, dochucení a servírování palačinek a zabojovaly o titul „Masterchef 5.B“. Porotu tvořila paní třídní učitelka, paní asistentka a paní ředitelka. A jak to dopadlo? Vítězem se stalo „Boží pochutnání“ . Vzhledem k tomu, že nezůstal ve třídě ani kousíček palačinky, se práce všem vydařila na jedničku a společně jsme si pochutnali na vlastnoručně vypěstované a zpracované dýni.