V pondělí 16.1. jsme nový týden zahájili trošku jinak. Netradičně – s čepicí, věnečkem, kloboukem, kšiltovkou, baretem, šálou, slamákem či cedníkem na hlavě. Vítaná byla jakákoliv pokrývka hlavy. Nejhodnotnější byly samozřejmě ty doma vyrobené nebo dotvořené.

Moc rádi jsme využili nabídky jedné z maminek a přivítali ji i s velkými taškami ve třídě. Při vyprávění o historii a typech klobouků, jejich výrobě, používaných materiálech postupně p. Dvořáková z tašek vyndávala hotové poklady. Klobouky dámské i pánské, závoj pro nevěstu, přilbu pro zbrojnoše…. Děti si klobouky s nadšením zkoušely. V příběhu O starém klobouku si procvičily vyhledávání potřebných informací i čtení s porozuměním. Na závěr si pak darované kloboukové korpusy, čepice a čelenky zkusily nazdobit nejrůznějšími stuhami, paspulkami, tylem, kvítky a knoflíky podle svých představ a fantazie…