Načítám Akce
  • akce již proběhla.

První krůčky v podnikání

Všichni žáci školy se zapojí do projektu na podporu finanční gramotnosti. Ve slohovém výcviku si každá třída vybuduje svou vlastní firmu, které dá název, navrhne logo a zvolí sortiment, který bude vyrábět. V rámci cvičení matematické a finanční gramotnosti se naučí spočítat vstupní náklady, stanovit ceny výrobků a vymyslet strategii prodeje. Ve výtvarné výchově pak vyrobí daný sortiment. Vstupní finanční prostředky dětem poskytne SRPDŠ. Vyvrcholením projektu bude školní jarmark, který proběhne v adventním čase 21. prosince. Část vydělaných finančních prostředků žáci použijí na uhrazení vstupného na vánoční film, část bude věnována na charitativní účely. Samotný jarmark proběhne v každé kmenové třídě, kde budou žáci nabízet vlastnoručně vyrobené vánoční dekorace, dárečky a dobroty. Akce bude zahájena v 10:00 hodin ve školní jídelně krátkým vystoupením folklórního souboru Mařaťánek.

Kam s dětmi – aktivity pro děti a jejich rodiče

Datum:
21. 12. 2023