Krásné skoro letní počasí využili žáci z 1.B k putování po KOVOZOO a především k návštěvě nově otevřeného terária ve Starém Městě. Seználili se se životem plazů i obojživoleníků, neminuli ani pavouky a štíry. Společně si vyslechli zajímavé informace a dozvěděli se odpovědi na všechny svoje otázky od našeho ochotného průvodce. Pak už následovala jízda Steelinkou po celém areálu a ukázky recyklace různého odpadu. Celé poučné dopoledne zakončili prvňáci prohlídkou areálu kovové zoologické zahrady, včetně porodnice, kde jednotlivá zvířátka vznikají. Tímto projektem žáci naplňovali občanské kompetence, především vedení k vytváření zodpovědného přístupu k životnímu prostředí a také si s předstihem připomněli nadcházející Den Země.

Moc děkujeme panu Škráškovi za zprostředkování této akce, byli jsme nadšení a užili jsme si zajímavé a inspirující dopoledne.