Výzva pro všechny malé přírodovědce!
Česká společnost ornitologická o víkendu 7.- 9. ledna 2022 organizuje čtvrtý ročník Ptačí hodinky – sčítání ptáků na krmítkách. Minulého ročníku se zúčastnilo přes 27 tisíc lidí, kteří pozorovali víc než půl milionu ptáků. Ornitologové pomocí dlouhodobého projektu ve spolupráci s veřejností zjistí, kteří ptáci u nás v zimě ubývají či přibývají. Sčítání se může zúčastnit úplně každý bez předchozích zkušeností. Navíc v teple domova. Už nyní se mohou děti připravovat na Ptačí hodinku pomocí zábavných kvízů a pilovat své znalosti ptáků na stránce ptacihodinka.birdlife.cz, kde se zároveň lze přihlásit k odběru tipů a novinek. Děti se mohou zapojit ve spolupráci s rodiči nebo prarodiči.

Údaje o sčítání je možné zadávat online nebo zapisovat do papírového letáku, který je volně ke stažení na výše uvedených stránkách.
V pondělí si s dětmi v komunitním kruhu sdělíme zážitky z pozorování.