Herec do každé hodiny 16. 3. 2021

Mezi děti ze 3. A a 4. A zavítala po jarních prázdninách nečekaná, ale velmi milá online návštěva herců ze Slováckého divadla. Tereza Hrabalová a David Vacke ztvární zajímavé role v novém představení Lichožrouti, které netrpělivě čeká na svou premiéru. Herci se už nemůžou dočkat, jak budou moci předvést své umění před plným publikem, které každoročně tvoří i naši žáci. Dětem představili oblíbený a některým i známý lichožroutí příběh Pavla Šruta. Mohly tak zavítat do tajemného světa lichožroutů, kteří navštěvují domácnosti mnoha z nás. Dětem přiblížili vznik divadelní hry od úplného začátku až po slavnostní premiéru na divadelních prknech a předvedli i ukázky. Dětem už jsou známé jednotlivé divadelní profese a především taje té herecké. Herci byli překvapeni znalostmi dětí o divadelním světě a jejich bystrými odpověďmi na nelehké otázky. Děti byly potěšeny a zaujaty zajímavým povídáním, které jim přineslo zábavu, poučení a inspirovalo je k dalšímu tvoření. Možná se i vám doma včera nebo dnes ztratila ponožka a říkáte si, kdo za to může?