Milí rodiče,

je tomu bez týdne rok, co děti jásaly na chodbách školy, že se školy zavírají a že studenti zůstanou doma. Nikdo z nás si tehdy nepomyslel, jak velká změna v životech nás čeká a jak náročný může být boj s neviditelným nepřítelem.

Rodiče i děti, všichni jsme už unavení. Propadnout beznaději i černým myšlenkám je velmi snadné a jistě pochopitelné. Ovšem právě to je součástí strategie každého záludného nepřítele! Pokud podlehneme apatii, rezignujeme, dovolíme strachu a negativním myšlenkám, aby nás pohltily, stane se z nás velmi snadný cíl. Možná nebudeme ležet v horečkách a bolestech na dýchacích přístrojích, ale stejně se nebudeme moct volně nadechnout. A to nesmíme připustit!

Vím, že to není jednoduché. Vím, že starostí a restrikcí je čím dál víc a že cíl je stále vzdálen. Ale také vím, že dovolíme-li, aby nás pohltila špatná nálada, negativismus, apatie, smutek a naději necháme uplynout s jarní vodou po řece, bude vše mnohem složitější a náročnější.

Pojďme se nedat a nepodlehnout! :

Vytvořte si pravidelný režim a řád.

Zajímejte se o to, co běží hlavou vašim dětem. Povídejte si.

Zkuste si každý den udělat malou radost. Když se vám podaří udělat radost i někomu blízkému, bude ta vaše větší.

Těšte se z prvních jarních paprsků a probouzející se přírody.

Dělejte věci, které vás těší.

Zůstaňte v kontaktu s přáteli a rodinou.

Starosti s těžké myšlenky si nenechávejte v sobě. Svěřte se. Nezdráhejte se vyhledat případnou pomoc.

 

Přeji nám všem hodně odolnosti, síly a stálé víry, že všechno zvládneme!!!

                                                                  Kristýna Hrichová, školní psycholog