Třeťáci v Galerii Slováckého muzea

V úterý 19. listopadu se naši třeťáci vydali pěší procházkou do města Uherského Hradiště. Jejich cílem byla krásná budova Galerie Slováckého muzea, kterou žáci znali již z hodin prvouky. Tentokrát se chtěli dozvědět, k čemu tato růžová stavba s bohatou minulostí slouží dnes, a jaká tajemství ukrývá uvnitř svých pevných zdí. Tématem navštíveného výukového programu byla krajina. Žáci si povídali s paní lektorkou o svých představách krajiny, pocitech a prohlédli si různá výtvarná zpracování tématu. Také se dozvěděli, jaká jsou zdejší pravidla slušného chování, co jsou to expozice, exponáty a nechybělo ani výtvarné tvoření. Žáci prožili v historických prostorách klidné, příjemné chvíle a uvědomili si, že výtvarné umění také přispívá ke krásám našeho života.