☰ Navigace

Vyhledávání

Kalendář

Kontakty


Ředitelka školy:

Mgr. Jana Uherková
Mobil: 739 008 901
E-mail: zsmaratice@zsmaratice.cz

Adresa datové schránky:
 2zmmte9  

Školní družina:
Mobil: 737 009 555

Školní jídelna:
Telefon: 576 514 064
E-mail: jidelna.maratice@centrum.cz

Kancelář školy: 
Telefon: 576 514 063

IČO : 70993343
IZO : 600124185

Partneři

 

Nabídka

Přihlášení

Třeťáci v Galerii Slováckého muzea

V úterý 19. listopadu se naši třeťáci vydali pěší procházkou do města Uherského Hradiště. Jejich cílem byla krásná budova Galerie Slováckého muzea, kterou žáci znali již z hodin prvouky. Tentokrát se chtěli dozvědět, k čemu tato růžová stavba s bohatou minulostí slouží dnes, a jaká tajemství ukrývá uvnitř svých pevných zdí. Tématem navštíveného výukového programu byla krajina. Žáci si povídali s paní lektorkou o svých představách krajiny, pocitech a prohlédli si různá výtvarná zpracování tématu. Také se dozvěděli, jaká jsou zdejší pravidla slušného chování, co jsou to expozice, exponáty a nechybělo ani výtvarné tvoření. Žáci prožili v historických prostorách klidné, příjemné chvíle a uvědomili si, že výtvarné umění také přispívá ke krásám našeho života.