E-mail: jana.uherkova@zsmaratice.cz

E-mail: marie.kovacova@zsmaratice.cz

Sportovní hry 2020

24. září se všichni žáci zapojili na školním hřišti do sportování a soutěžení. Děti byly rozdělené podle věku do tří kategorií. V první kategorii soutěžili prvňáci dohromady, druhá kategorie druháků, třeťáků a třetí kategorie čtvrťáků, páťáků již byly rozděleny na chlapce a děvčata. Závodilo se v těchto disciplínách: člunkový běh, hod medicinbalem, skoky přes švihadlo a skok z místa. Každý žák se zapsal do jedné z disciplín, kde absolvoval tři pokusy. Nejlepší výkon se počítal do celkového vyhodnocení. Mimo soutěžení se žáci zapojovali i do různých pohybových a sportovních aktivit. Na závěr proběhlo vyhodnocení a předání medailí s diplomy. I když bylo předáno 54 medailí a mnoho žáků nevystoupilo na stupně vítězů, tak všem patří velká pochvala za odvedené sportovní úsilí. Sportovat může každý z nás nejenom ve škole, ale i mimo školu. Radost z pohybu a tím i podpora zdraví mají také svou hodnotu.