☰ Navigace

Vyhledávání

Kalendář

Kontakty


Ředitelka školy:

Mgr. Jana Uherková
Mobil: 739 008 901
E-mail: jana.uherkova@zsmaratice.cz

Adresa datové schránky:
 2zmmte9  

Školní družina:
Mobil: 737 009 555

Školní jídelna:
Telefon: 576 514 064
E-mail: marie.kovacova@zsmaratice.cz

Kancelář školy: 
Telefon: 576 514 063

IČO : 70993343
IZO : 600124185

Partneři

 

Nabídka

Přihlášení

Školní psycholožka – jak zvládat s dětmi případný strach z koronaviru a jak si udržet rovnováhu

 

Vážení rodiče,

někteří z vás se na mě obracíte v současné situaci distančního vzdělávání a zároveň v době vysokého tlaku na psychiku vaši i vašich dětí.  Řešíte především to, jak zvládat otázky dětí k současné silně nestandardní situaci, ke školní výuce, k budoucnosti. Také se potýkáte  s obavami či se strachem z neznámého, a to jak u svých dětí, tak i u sebe.

Připravila jsem pro vás pár podnětů a odpovědí na vaše otázky. Níže najdete návod, jak s dětmi mluvit o strachu z koronaviru a z toho, co se sebou přináší.

A také vám přikládám odkaz na rozhovor se  zkušenou dětskou  psycholožkou  a psychoterapeutkou  Mgr. Masopustovou, PhD.  z brněnské katedry psychologie na FSS MUNI. Zaměřuje se v něm na vaše pocity, vaše obavy a způsoby, jak si udržet klid a rovnováhu.  To je dnes velmi užitečné. Sami moc dobře víte, že nervózní a neklidný rodič vždy znamená, že brzy se stane nervózním a neklidným i jeho dítě či děti.  A pak může nastat v rodině velmi  zahuštěná  atmosféra…

Já osobně  s vámi mohu  konzultovat  různé složité situace i v současné době.  Ovšem nikoliv osobně, můžeme si psát mailem či mluvit po telefonu. Pokud o konzultaci se mnou máte zájem, ozvěte se mi na školní mail, napište mi své telefonní číslo a já se s vámi spojím -    petra.miklasova@zsmaratice.cz

 

Odkaz na článek o udržení rovnováhy rodičů :

https://www.universitas.cz/osobnosti/4838-jak-zvladat-izolaci-nelzete-detem-vsechno-vyciti-a-nepopirejte-vlastni-krizi

 

Konkrétní instrukce k rozhovoru rodiče s dítětem o strachu z koronaviru je v přiloženém souboru.

 

Přeji všem co nejpevnější zdraví a co nejvíce klidu a nadhledu,

Mgr. Petra Miklášová

Školní psycholožka

 


pdfJak překonat strach z koronaviru (466,83 kB  PDF)