První krůčky k podnikání

V úterý 17. prosince se uskutečnil závěr projektu, kterému předcházel měsíc plný příprav a tvoření. Zahájení proběhlo ve školní jídelně, kde žáci druhé třídy zarecitovali básničky, třeťáci zazpívali krásné vánoční písničky a své pásmo předvedl i folklórní soubor Mařaťánek. Nakonec si všichni společně zazpívali koledy a jarmark mohl vypuknout. Než se ale děti sešly ve školní jídelně, musely vykonat spoustu práce. Nejdříve si každá třída vybudovala firmu, které žáci vymysleli jméno a logo. Dlouho se ve třídách diskutovalo o tom, čím se vlastně firma bude zabývat, jaký sortiment bude vyrábět. Vypočítat vstupní náklady, stanovit cenu výrobků a zvolit vhodnou strategii prodeje, nebylo vůbec jednoduché. Děti si však pod skvělým vedením paní učitelek a pana učitele se vším hravě poradily. V nabídce nechyběly drobné dárečky, výrobky ze dřeva, papíru, korálků, přírodnin, ale také výborné sladké a slané pochoutky. Každý si v bohaté nabídce vybral to nejlepší. Dětem se jarmark opravdu vydařil, nikomu nezůstaly žádné výrobky. Všichni půjdou do kina za vydělané peníze. Poděkování patří SRPDŠ, které darovalo vstupní kapitál, aby firmy mohly vzniknout, ale hlavně paní učitelkám a panu učiteli, kteří dětem s podnikáním pomohli.