Nabídka psychologické pomoci pro rodiče

Vážení rodiče,

v poslední době zažíváme všichni velmi neobvyklé situace, které mohou být psychicky náročné jak pro vás, dospělé, tak i pro další členy vaší rodiny, včetně dětí .
   Informací o tom, jak se chovat, co dělat a co nedělat, je mnoho. Můžete je slyšet z rozhlasu, televize, číst je na internetu. Ne všechny vám však opravdu pomohou.
   Ráda bych vám nabídla kvalitní odborné psychologické rady, které zpracovali moji kolegové, odborní psychologové z Masarykovy univerzity.
   Pro náročné situace vyplývající ze současného stavu zde najdete přímý a jednoduchý postup jak postupovat při řešení  náročných stavů, jaká slova a věty používat, jak zklidňovat sebe i druhé – například jak svému dítěti vysvětlit celou situaci pandemie, jak s ním mluvit o koronaviru, jak zvládnout, když dítě nechce nosit roušku, jak propojit vaše děti s babičkami a dědečky, i když se nemůžou osobně stýkat ….

Pokud by pro vás nebo někoho z vašeho okolí byla tíha okolností příliš silná, přikládám vám  zde i možnosti, kde si telefonicky nebo on-line popovídat o tom, co vás tíží a získat odbornou radu, náhled nad tím, co právě prožíváte.

Přeji vám i dětem co nejklidnější prožívání společných chvil doma, hodně trpělivosti při domácí výuce, spoustu příjemně stráveného času v rodinném kruhu a navrch i velkou porci vzájemné tolerance.

Petra Miklášová, školní psycholožka