☰ Navigace

Vyhledávání

Kalendář

Kontakty


Ředitelka školy:

Mgr. Jana Uherková
Mobil: 739 008 901
E-mail: zsmaratice@zsmaratice.cz

Adresa datové schránky:
 2zmmte9  

Školní družina:
Mobil: 737 009 555

Školní jídelna:
Telefon: 576 514 064
E-mail: jidelna.maratice@centrum.cz

Kancelář školy: 
Telefon: 576 514 063

IČO : 70993343
IZO : 600124185

Partneři

 

Nabídka

Přihlášení

III. A v našem městě

Děti z III. A vyrazily v úterý 8. října na podzimní procházku do Uherského Hradiště, kde na ně čekalo několik zajímavých zastavení. Nejprve navštívily matriku Městského úřadu. Paní matrikářka je seznámila se svou prací a poté jim ukázala samotné matriky. Děti, které se narodily v Uherském Hradišti, se v nich s radostí našly. Pak se přesunuly na radnici, kde si prohlédly krásné prostory obřadní síně, a vyslechly zajímavé povídání o dějinách této budovy. Třetím zastavením byla Jezuitská kolej, ve které se nachází stálá expozice dějin města Uherského Hradiště, která seznamuje s nejvýznamnějšími událostmi a dějinnými okamžiky. Nejvíce se dětem líbila animovaná virtuální prohlídka královským městem roku 1670. Své znalosti si na jaře doplní prohlídkou pamětihodností a zajímavých míst našeho krásného města.