Hasík

7. 1. a 13. 1. 2020 zavítali mezi druháčky jako každoročně hasiči z Hasičského záchranného sboru Zlínského kraje ÚO Uherské Hradiště s programem požární prevence Hasík CZ – Výchova dětí v oblasti požární ochrany a ochrany obyvatelstva. Spolu s dráčkem Hasíkem jim ve dvou výukových blocích předali životně důležité a nezbytné informace. Naši druháčci tak už vědí, na jakou tísňovou linku mají volat v případě ohrožení. Dokonce si vyzkoušeli, jak má takový telefonní hovor vypadat, co vše musí operátorovi sdělit. Hasiči povídali o své náročné profesi a o tom, co vše dělají pro bezpečí nás všech. Předvedli i svoji výstroj a výzbroj. Učili děti rozeznávat hodný a zlý oheň a varovali je před jeho velkým nebezpečím. Zazněly informace o tom, co vše se může stát a jak mají děti reagovat v krizových situacích. Například jak ošetřit drobné popáleniny. Co dělat, když hoří oblečení, nebo jak se zachovat, když jede kolem nich blikající a houkající hasičské auto atd. Děti velmi bavila poučná dramatizace nebezpečných situací, se kterými se mohou ve svém každodenním životě setkat. Závěrem byly pochváleny za své výborné znalosti a už se těší na návštěvu hasičské zbrojnice v Uherském Hradišti na konci školního roku.

„Při odchodu z domu nezapomeň klíče,

překontroluj k tomu všechny spotřebiče.

Kdyby se ti hlava trošku z toho pletla,

znamená to sporák, no a také světla.

Překontroluj vodu, okna zavři taky,

může přijít vítr a dešťové mraky.

Na adventním věnci zhasni všechny svíčky,

ať nemáme z Vánoc chvíle pro slzičky.

Do aktovek přidej se svačinou sáček,

na cestu se vydej – zdraví tě tvůj dráček.“

Váš Hasík