Bezpečné chování na internetu

V rámci programu primární prevence navštívila v pátek 7.února žáky 5.A tisková mluvčí Policie ČR v Uherském Hradišti paní Šabatová. Tématem besedy bylo bezpečné chování na internetu a kyberšikana. Celý program byl zaměřen na správné a vhodné chování v on-line světě, děti se dověděly jak reagovat na případné nevhodné emaily, či jinou komunikaci a také jaké nebezpečí hrozí při zveřejňování svých fotografií a osobních informací. Na podkladu tří konkrétních příběhů provedla p. policistka zajímavou formou žáky celou besedou a pochválila je, že už o bezpečném užívání internetu mají dobré povědomí. Žáci již absolvovali celodenní třídní projekt s názvem „Bezpečně po síti“ a nyní si své znalosti ještě doplnili. Nakonec proběhla živá diskuze a na všechny otázky dostali páťáci odpověď.