Miluji jídlo, neplýtvám - AUDIT

Poslední říjnový den pokračoval na naší škole celoroční projekt „Miluji jídlo, neplýtvám“. Za velké pomoci žáků proběhl audit aktuálního stavu plýtvání jídlem ve školní jídelně. V tento den žáci monitorovali množství a složení zbytků z obědu. Zaznamenávali počet strávníků, zjišťovali důvody nedojídání, sledovali množství vráceného jídla, jeho druh, zapisovali data do dotazníků atd. A co jsme zjistili? Například ze 166 dětí celý oběd snědlo 70 dětí (42 %) a nějakou část jídla vrátilo 96 dětí (58 %). Část polévky i hlavního jídla vrátilo 58 dětí atd. Ve zbytcích skončilo 5 litrů polévky a 10 litrů hlavního jídla, což bylo jeden a půl kýble. Zajímavé je, že kýblů se zbytky bylo o více než polovinu méně než obvykle … Odpovědi dětí na otázku spolužáků, proč vrací jídlo, byly také zajímavé i překvapivé. Další fází projektu bude Akční plán snižování odpadu ve školní jídelně, který bude vypracován během listopadu. Stanovíme si v něm konkrétní cíle, kroky a opatření ke snížení množství vyhazovaných pokrmů, které se v dalším období budeme snažit naplňovat. Více informací najdete na nástěnce u šaten. POKRAČUJEME!