Koncert "Klasikové převážně vážně"

V pátek 9. 11. jsme odjeli do Zlína, kde se v Kongresovém centru uskutečnil koncert Zlínské filharmonie. Žákům byla hudbou a dramatickým způsobem přiblížena doba klasicismu a seznámili se s nejznámějšími skladateli tohoto období-Haydnem, Mozartem a Beethovenem. Moderátor pořadu, svým pohybem v hledišti a následujícími hádankami, se snažil žáky vtáhnout přímo do děje koncertu. Vyvrcholením byla situace, kdy od orchestru odešel dirigent a žáci byli vyzváni k dirigováni. Štěstí se usmálo na naši školu a jeden páťák se postavil s dirigentskou taktovkou do čela Zlínské filharmonie. Podle pohybů rukou jsme poznali, že se nejedná o žádného začátečníka, kterému také doporučíme, aby se angažoval v oblasti hudby i na naší škole. Závěrečný potlesk byl odměnou všem, kteří připravovali koncert a posléze vystupovali. Děkujeme našemu Sdružení rodičů za financování dopravy do Zlína a firmám Dubovský a Kieryk za zprostředkování bezpečné a plynulé dopravy.