☰ Navigace

Vyhledávání

Kalendář

Kontakty


Ředitelka školy:

Mgr. Jana Uherková
Mobil: 739 008 901
E-mail: zsmaratice@zsmaratice.cz

Adresa datové schránky:
 2zmmte9  

Školní družina:
Mobil: 737 009 555

Školní jídelna:
Telefon: 576 514 064
E-mail: jidelna.maratice@centrum.cz

Kancelář školy: 
Telefon: 576 514 063

IČO : 70993343
IZO : 600124185

Partneři

 

Nabídka

Přihlášení

Koncert "Klasikové převážně vážně"

V pátek 9. 11. jsme odjeli do Zlína, kde se v Kongresovém centru uskutečnil koncert Zlínské filharmonie. Žákům byla hudbou a dramatickým způsobem přiblížena doba klasicismu a seznámili se s nejznámějšími skladateli tohoto období-Haydnem, Mozartem a Beethovenem. Moderátor pořadu, svým pohybem v hledišti a následujícími hádankami, se snažil žáky vtáhnout přímo do děje koncertu. Vyvrcholením byla situace, kdy od orchestru odešel dirigent a žáci byli vyzváni k dirigováni. Štěstí se usmálo na naši školu a jeden páťák se postavil s dirigentskou taktovkou do čela Zlínské filharmonie. Podle pohybů rukou jsme poznali, že se nejedná o žádného začátečníka, kterému také doporučíme, aby se angažoval v oblasti hudby i na naší škole. Závěrečný potlesk byl odměnou všem, kteří připravovali koncert a posléze vystupovali. Děkujeme našemu Sdružení rodičů za financování dopravy do Zlína a firmám Dubovský a Kieryk za zprostředkování bezpečné a plynulé dopravy.