Hasík

21. 1. 2019 přišli mezi děti 2. ročníku hasiči z Hasičského záchranného sboru Zlínského kraje  s programem požární prevence Hasík CZ – Výchova dětí v oblasti požární ochrany a ochrany obyvatelstva. Naši druháčci tak už vědí, na jakou tísňovou linku mají volat v případě ohrožení. Dokonce si vyzkoušeli, jak takový telefonní hovor má vypadat, co vše musí operátorovi sdělit. Rozeznávali hodný a zlý oheň, povídali si o nebezpečí ohně. A o tom, co vše se může stát a jak reagovat v krizových situacích. Vědí, jak ošetřit drobné popáleniny. Co dělat, když hoří oblečení a také jak se zachovat, když jede kolem blikající a houkající hasičské auto. Hasiči nám pověděli, jaká je jejich práce a co vše dělají pro naše bezpečí. Předvedli nám i svoji výstroj a výzbroj. Těšíme se na druhý blok programu, který bude další týden…Fotogalerie.

„Při odchodu z domu nezapomeň klíče,

překontroluj k tomu všechny spotřebiče.

Kdyby se ti hlava trošku z toho pletla,

znamená to sporák, no a také světla.

Překontroluj vodu, okna zavři taky,

může přijít vítr a dešťové mraky.

Na adventním věnci zhasni všechny svíčky,

ať nemáme z Vánoc chvíle pro slzičky.

Do aktovek přidej se svačinou sáček,

na cestu se vydej – zdraví tě tvůj dráček.“

Váš Hasík